2 września 2019r. - początek nowego roku szkolnego 2019/2020

z archiwum wiadomości - rok szkolny 2009/2010 - Manhattan zaprasza na lodowisko

W lutym 2010r. po raz pierwszy obok Zespołu Szkół nr 2 swoją taflę łyżwiarzom udostępniło lodowisko na Manhattanie. O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zimowej wersji Orlika 2012.

Dzięki temu, gdy aura nie będzie pozwalała na grę w piłkę nożną Orlik 2012 nie będzie stał nie wykorzystany. Lodowisko na Manhattanie pokryje prawdziwy lód, który będzie się utrzymywał również przy dodatnich temperaturach.

Otwarcie lodowiska na Manhattanie zbiegło się z terminem zimowej olimpiady w Vancouver.

Przybyły na uroczystość otwarcia prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza pan Zbigniew Podraza, tak żartował podczas przemówienia:

- Zaczyna się olimpiada, zaczynają się ferie i otwieramy lodowisko. Wiecie jak to połączyć? Będziecie mieć więcej wolnego czasu, więc podpatrujcie w telewizji łyżwiarzy wykonujących mistrzowskie ewolucje. Ćwiczcie tutaj, a być może na kolejnych igrzyskach po medal sięgnie jakiś dąbrowianin.

Humor dopisywał też ks. Bronisławowi Chaładynowi proboszczowi parafii św. Jadwigi.

- Tu nic złego nie może się stać. Święcę to miejsce już drugi raz, pierwszy jako kompleks sportowy Orlik 2012. Po tym opatrzność na pewno będzie miała użytkowników w opiece – żartował.

Po przecięciu wstęgi i skropieniu lodowiska wodą święconą, na lód wjechały młode łyżwiarki, podopieczne UKS MOSiR Sosnowiec. Przy dźwiękach standardów muzyki rozrywkowej zaprezentowały układy taneczne, których nie powstydziłyby się profesjonalne zawodniczki.

zdjęcia: mgr inż. Piotr Kurowski

regulamin lodowiska