Bezpieczeństwo

W dniu 8 października tj. poniedziałek br. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po usłyszeniu 3 sygnałów alarmowych uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i udali się wyjściami ewakuacyjnymi na plac szkolny.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Przypominamy również przy tej okazji rodzicom oraz prawnym opiekunom jak ważne jest by dojazd do szkoły oraz plac przed szkołą nie zastawiały samochody. O znaku zakazu, który znajduje się przy wjeździe na plac szkolny informowaliśmy materiale przygotowanym tutaj. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

09 października 2018