Zabawie towarzyszyła otwartość, radość, uśmiechy, beztroska. Pokazaliśmy, że potrafimy być i bawić się razem - w zgodnej i radosnej atmosferze. Całemu wydarzeniu dopisały nie tylko dobre humory, ale i piękna pogoda, która także była razem z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania.

Uczniowie klas I–VI naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, plastyczne, taneczne. Razem bawili się wszyscy uczniowie. Spontanicznie przyłączyli się do zabawy rodzice i nau-czyciele z Panią Dyrektor Ewą Jakubik na czele. Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Marciniak w błyskawicznym tempie ułożył kostkę Rubika. Nasze logo, wzbijające się w niebo latawce i wspólny Bieg Przeciw Przemocy – to nasze symbole solidarności z akcją.

Razem z nami byli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew Podraza, który objął happening honorowym patronatem, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Profilaktyki, młode talenty z Przedszkola 32 i Studia Piosenki z MOPT. Nasze działania wsparła Policja i Sznupek, WOPR i przedstawiciel Sądu. Ich dobre rady z zakresu bezpieczeństwa na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników tej akcji.

10. Nagradzamy dobre przykłady

9. Mamy

sojuszników

8. Rodzice

są z nami

7. Uczniowie

wiedzą

jak działać

6 czerwca 2011 roku w naszej szkole po raz drugi świętowaliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiego święta wszystkich, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy zorganizowaliśmy w formie Happeningu – pod hasłem „Razem Przeciw Przemocy”.

W V edycji Programu Społecznego „Szkoła bez Przemocy” realizowaliśmy przesłanie – Kodeksu Szkoły bez przemocy na rok szkolny 2010/11 „Rodzice są z nami”.

6. Nauczyciel

nie

jest sam

5. Zawsze reagujemy

4. Niczego

nie

ukrywamy

Kodeks

Szkoły Bez Przemocy

3. Wspólnie działamy przeciw przemocy

2. Wszyscy się szanujemy

1. Szkoła jest wspólnotą

Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013 przez 18 dzienników regionalnych Polska Press Grupy (do 2015 r.: Polskapresse i Media Regionalne) oraz Fundację Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Program był prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Celem Programu było przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

BEZ PRZEMOCY