regulamin

nauka zdalna

rok szkolny 2019/2020

przegląd teatrzyków

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w naszej pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z nieodzownym jabłkiem na kolczastym grzbiecie. Dlatego warto wspomnieć jeże w ich dzień i dowiedzieć się czegoś więcej o nich. Świetlica szkolna przygotowała dla najmłodszych zabawy związane z wykonaniem własnoręcznych jeży. Wykonane prace możemy zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

warsztaty wrażliwości

JAM - just-a-minute - to tylko jedna minuta - codziennych ćwiczeń Przyłączyliśmy się do JAM SCHOOL i wspólnie pobijaliśmy rekord świata, w największej liczbie ludzi ćwiczących w tym samym czasie, w ciągu jednej minuty na całej kuli ziemskiej.

dzień pluszowego misia

Z inicjatywy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 młodzież

TALENTEM POWITAŁA WIOSNĘ.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki ogromnemu wsparciu sponsorów, każdy utalentowany uczeń otrzymał cenną nagrodę.

Świetlica szkolna aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach.

radosna szkoła

gry i zabawy na świeżym powietrzu

gry i zabawy inspirowane pomysłami dzieci

nasza szkoła jest otwarta na potrzeby środowiska lokalnego

Świetlica dysponuje salą dobrze wyposażoną w sprzęt audio-wideo, sprzęt do zajęć rekreacyjnych, sportowych, zabawki i różnego rodzaju gry dydaktyczne. Na bieżąco staramy się wyposażać świetlicę w potrzebne materiały do zajęć, kupujemy kasety i płyty audio-wideo, zabawki i gry.

W bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy mieści się "Radosna Szkoła" w której znajduje się sprzęt do zajęć ruchowych, duże miękkie klocki służące do zabaw konstrukcyjnych, zestawy dużych figur geometrycznych sprzyjające aktywności ruchowej i umożliwiające poznawanie różnych kształtów oraz sprzyjające zabawom w grupie.
Gdy tylko pogoda na to pozwala zajęcia prowadzimy na świeżym powietrzu w formie spacerów, zawodów, turniejów, gier i zabaw.
Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej nr 13 ma szeroki dostęp do sali gimnastycznej, boiska "Orlik 2012", biblioteki oraz szkolnych pracowni przedmiotowych i wspólnie z nimi stanowi jednolity warsztat pracy dydaktyczno-wychowawczej.

uzyskany w ramach

Kampanii "Szkoła ciekawa i bezpieczna - nie tylko na lekcjach"

prowadzonej w zakresie rządowego programu ograniczania przedsiębiorczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej"

dla

Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 5

w Zespole Szkół nr 2

za inspirowanie dzieci do działań profilaktycznych

i wszechstronny rozwój ucznia

poprzez prowadzenie atrakcyjnych zajęć świetlicowych'

w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.

Rok szkolny 2014/2015

po 5 lekcji - 12.35 - 12.55

po 4 lekcji - 11.30 - 11.50

przerwa obiadowa 20 minutowa

koszt jednego

obiadu wynosi

5, 50 zł

wpłaty za obiady należy uregulować do 10 dnia każdego miesiąca

Harmonogram przerw obiadowych:

- po 4 lekcji na obiad zapraszamy

dzieci z klas I-III

- po 5 lekcji na obiad zapraszamy

dzieci z klas IV - VII szkoły podstawowej

W poniedziałek i wtorek dla grup basenowych klas IV i V obiad wydawany jest o godzinie 13.40

Grupy basenowe klasy IV

wtorek 13.40

- czytelnicze;

- muzyczne;

- plastyczne;

- techniczne;

- komputerowe;

- sportowe.

mgr Joanna Laskowska - Marzec

mgr Dorota Sekita

mgr Olga Pluta-Gibas

mgr Agnieszka Suwała

mgr Aleksandra Kołodziej-Ryż

mgr Beata Cieślik

kierownik świetlicy

Obecnie w świetlicy szkolnej pracuje trzech nauczycieli - wychowawców, którym pomagają w godzinach szczytu oraz przerw obiadowych inni nauczyciele.

mgr Paulina Grzelkiewicz

dzwonki

szkolne

szkolne

gimnastyka

korekcyjna

materiały edukacyjne

pielęgniarka

logopeda

strona główna

Bardzo ważnym miejscem pobytu ucznia w szkole jest świetlica. Codziennie przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów świetlica czynna jest we wszystkie dni nauki szkolnej w godzinach od 6.30 do 17.00. Świetlica szkolna znajduje się na parterze obok sekretariatu głównego.

W świetlicy prowadzone są różnorodne formy zajęć takie jak:

informacje dla rodziców (prawnych opiekunów):

- przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej następuje na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów prawnych);

- karty zgłoszenia są pobierane u nauczycieli świetlicy lub pobranych ze strony internetowej szkoły;

- dzieci zapisane do świetlicy szkolnej odbierane są osobiście przez rodziców (prawnych opiekunów lub inne osoby podane w złożonym wcześniej podaniu);

- rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela o odbiorze dziecka ze świetlicya- jeżeli dziecko samodzielnie wraca do domu musi posiadać pisemne oświadczenie od rodzica w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy;

- rodzice (opiekunowie) zobowiązani są do przestrzegania godzin pracy świetlicy.

podanie na świetlicę

zgłoszenie na obiady

regulamin świetlicy szkolnej

Aby zapisać dziecko do świetlicy szkolnej należy złożyć wypełnione podanie, które można pobrać w dokumentach szkolnych.

Twój drugi "dom"

Świetlica szkolna, przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

od 6.30 do 17.00