Strony-Telefony

Kartka z kalendarza

19.04 - Akcja żonkile związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej Markiem Edlemanem. 19 kwietnia można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy rozdają papierowe żonkile na ulicach. Głównym celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim (19 kwietnia 1943r.). Żydzi walczyli do 16 maja 1943r. W tym roku odbyła się 77. rocznica powstania w getcie warszawskim. W zakładkach można obejrzeć jak wykonać prostą zawieszkę w postaci żonkila.

22.04 - Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - to akcja, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Więcej o ekologii pisaliśmy tutaj.

1.05.2003r. - Polska zostaje członkiem Unii Europejskiej, wraz z Polską przystąpiły do UE - Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowenia, Słowacja oraz Węgry. Stolicą Unii Europejskiej nazywana jest Bruksela, flaga natomiast to okrąg złożony z 12 złotych (żółtych) gwiazd na niebieskim tle. Hymnem Unii Europejskiej jest od 1972 roku kantata finałowa IX symfonii Ludwiga van Beethovena (posłuchaj).

Nasze propozycje

Objaśnienia propozycji

Propozycje, które warto wykonać w obecności rodzica, opiekuna lub starszego rodzeństwa

- Eksperymenty dla najmłodszych

- Co było pierwsze jajko czy kura?

- Proste zabawki, które wykonasz własnoręcznie

- Eksperymentuj z kolorami

W kontakcie z naturą.

Poprzez propozycje działań edukacyjnych w szkole i poza nią, u dzieci będą kształtują się pozytywne wzorce, które mają wpływ na ich stosunek do przyrody i środowiska w dorosłym życiu. Więcej na temat ekologii oraz recyklingu pisaliśmy w materiale przygotowanym tutaj.

Kropelka, przygody z wodą

Animowane opowieści o wodzie, zrealizowany z myślą o najmłodszych widzach. Film w przystępny i atrakcyjny sposób wyjaśnia takie zjawiska jak: parowanie i zamarzanie wody, powstawanie chmur, zmiany pogody i klimatu. Nimbus wprowadza Kropelkę w nieznany jej świat, uczy rozpoznawać zwierzęta tłumaczy zwyczaje i zachowania ludzi.

22.03 - obchodzony jest Światowy Dzień Wody. To również święto pracowników gospodarki wodnej. Światowy Dzień Wody to dobry moment by przypomnieć, że wodę należy szanować. Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993r. Łagodzenie skutków suszy to dziś wielkie wyzwanie. Polega przede wszystkim na poprawie warunków retencji, wykorzystaniu możliwości środowiska przyrodniczego, budowie wielozadaniowych zbiorników wodnych, promowaniu rozwiązań zatrzymjących wody przy użyciu urządzeń technicznych np. w miastach.

Materiały na tej stronie pochodzą ze stron edukacyjnych oraz z portalu www.youtube.pl

Doradca Zawodowy

strefa video

wideoteka

komunikaty

ważne informacje, materiały

Wirtualna biblioteka pomysłów podczas nauki zdalnej jest miejscem gdzie porządkujemy treści zamieszczane w serwisie www.youtube.com, poza tym zachęcamy do odwiedzania kreatywno-zręcznościowych stron dla najmłodszych i młodzieży, które mają zachęcić dzieci do nauki oraz spędzić inaczej czas podczas zawieszenia zajęć edukacyjnych.

Warto zaznaczyć, że kanał youtube.com nie musi się kojarzyć z głupim żartem czy filmem zrobionym z ukrytej kamery, ale może być ciekawym źródłem inspiracji dla dzieci i młodzieży w czasach zawieszenia zajęć.

Zabawne zwierzaki z papieru

Jak zrobić pszczółkę w ulu?

Kropelka, przygody z wodą - serial edukacyjny

Ekologiczny dom - bajka edukacyjna

Prawy do lewego - ćwiczenia dla najmłodszych

W kontakcie z naturą - film o ekologii.

Unia Europejska - z czym to się je?

Poznaj ciekawe miejsca w Europie

Poznaj Unię Europejską część 2

Poznaj Unię Europejską część 1

Szybkie quizy - sprawdź swoją wiedzę z różnych dziedzin

Eksperymentuj z kolorami

Proste zabawki, które wykonasz włsnoręcznie

Co było pierwsze jajko czy kura?

Bogactwo przyrodnicze - życie lasu

Nasza planeta Ziemia

Furby z plastiku

Instrukcja wykonania żonkila

Eksperymenty dla najmłodszych

Lulek.tv - propozycja gier i zabaw edukacyjnych

Wielkanocna Zawieszka

Pomysł na Pisankę Wielkanocną

Kompozycja z kwiatów

wersja 2

wersja 1

wersja 2

wersja 1

Rzemiosło z papieru dla dzieci

Technika malowania mniszka bawełnianego

Archiwum najlepszych pomysłów do wydrukowania

5 minutowe sztuczki

Pani Wiosna - twarz 3D

Wiosenne Prace Plastyczne

Propozycja zajęć plastyczno-technicznych dla dzieci w trakcie zawieszenia zajęć w szkole.

najważniejsze wydarzenia na bieżąco

infolinia