źródło: podstrona opracowana na podstawie materiałów znajdujących się na stronie twarzedepresji.pl

Materiały edukacyjne

Psycholog szkolny

Telefon zaufania dla dzieci - 116 111

116 111 - to pierwszy bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi, który prowadzi Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę". Z konsultantami Telefonu Zaufania można się podzielić swoimi troskami i problemami. Masz problem? Czujesz smutek, złość, bezsilność? Skontaktuj się z nami. Strona internetowa dostępna pod adresem www.116111.pl.

Błękitna linia - 800 120 002

800 120 002 - błękitna linia, dzwoniąc pod numer uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informację o możliwości uzyskania pomocy najbliżej miejsca Twojego zamieszkania. Konsultacje prowadzone są drogą telefoniczną oraz mejlową niebieskalinia@niebieskalinia.info. Strona internetowa dostępna pod adresem www.niebieskalinia.info.

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli - 800 100 100

800 100 100 - Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 prowadzi Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę". To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna oraz on line dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Więcej informacji można przeczytać pod adresem www.800100100.pl.

Całodobowe centrum wsparcia - 800 702 222

800 702 222 - Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem telefonu lub odpowiadający na pytania specjaliści - porady@liniawsparcia.pl. Specjaliści pomagają również w poszukiwaniu placówek w danym regionie, kraju gdzie można otrzymać pomoc. Więcej informacji można przeczytać na stronie dostępnej tutaj.

Dziecięcy Telefon Zaufania - Rzecznik Praw Dziecka

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, psycholodzy i pedagodzy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny również osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową dostępną tutaj.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

509 769 940 - specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej służą pomocą.

Przypominamy, że można się również skontaktować z pedagogiem oraz psychologiem szkolnym. Zachęcamy również do lektury materiałów edukacyjnych w których poruszony został problem m. in. dopalaczy czy narkotyków.

Telefony alarmowe

Strony, które warto odwiedzić w jednym miejscu:

najważniejsze wydarzenia na bieżąco

infolinia