wiadomości, które mogą Cię zainteresować:

 

Bezpieczny wypoczynek podczas zimowych wakacji:

 

Okres zimy niesie ze sobą wiele zagrożeń, związanych z niskimi temperaturami, zaspami śnieżnymi, zamarzniętymi akwenami wodnymi czy oblodzonymi drogami. W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii zimowych przedstawiamy Państwu poradniki z zakresu bezpiecznego zachowania zimą, które można również znaleźć na stronach www.rcb.gov.pl. Aby wypoczynek był bezpieczny należy zadbać o:

 

- w domu: odśnież dach i chodnik, usuń sople z dachu, korzystaj z bezpiecznych urządzeń grzewczych, nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych;

 

- wychłodzenia i odmrożenia: ubieraj się stosownie do pogody, reaguj na potrzebujących pomocy, zadbaj o zwierzęta;

 

- podróż autem: korzystaj z zimowych opon, naładuj telefon, zabierz do auta ładowarkę, zatankuj samochód, zabierz przewody do rozruchu silnika;

 

- bezpieczny wypoczynek: na łyżwach ślizgaj się tylko w wyznaczonych miejscach - pisaliśmy o tym tutaj; na nartach zjeżdżaj tylko na oznaczonych trasach;

 

Pamiętaj, żeby wychodząc w góry pozostawić wiadomość w recepcji - o numerach alarmowych pisaliśmy tutaj. Nie zażywaj dopalaczy oraz innych środków odurzających. Materiały na ten temat znajdą Państwo tutaj. 

 

Życzymy bezpiecznego wypoczynku

 

informacje archiwalne

rok szkolny 2017/2018

 

Program "Dobry Start"

300 dla ucznia

 

Materiały informacyjne

można pobrać tutaj.

 

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

 

Gdzie złożyć wniosek?

 

Wniosek można będzie składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, w ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

 

"Każda radość, którą niesiemy innym,

zawsze do nas powróci"

Zenta Maurina

 

Pomoc dla zwierząt ze schroniska to akcja dzięki, której wspólnie możemy wspomóc bezdomne zwierzaki, a także zwrócić uwagę dzieci na takie wartości jak bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym.

Informujemy, że zakończyła się kolejna zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji, i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Dary zebrane przez naszą społeczność trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Sosnowcu. 

 

Za ofiarność dziękujemy

 

 

 

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), które zostało utworzone w 2017r. przez Instytut Żywności i Żywienia, udostępniło materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej. 

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół. 

W ramach NCEZ we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (COD), czyli bezpłatna internetowa porania dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl

 

Zajrzyj na www.ncez.pl

 

Okulary dla Afryki to akcja społeczna w którą włączyła się również nasza szkoła. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zebrali do końca września okulary.

Podczas zbiórki można było dostarczać używane okulary korekcyjne tzw. "plusy" i "minusy" bez cylindrów oraz okulary przeciwsłoneczne. W polskich domach i szafach zajmują niepotrzebne miejsce, a przecież mogą pomóc wielu ludziom. W Afryce jest problem z wodą, ważne jest zatem by okulary były wyczyszczone. Okulary zebrano dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, dzieci, nauczycieli oraz rodziców. 

 

 

19 finał Szlachetnej Paczki miał miejsce 7 grudnia 2019r. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej. łączy skalę działania z tym, że konkretna osoba, pomaga w niej konkretnemu człowiekowi. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 13 ponownie włączyła się w pomaganie rodzinom ze środowiska lokalnego. Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili w tym roku Pana Ryszarda.

 

W związku z reformą do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara w Dąbrowie Górniczej zostało włączone Gimnazjum nr 5 im. Legionów Polskich. Od 1 września 2017r. Zespól Szkół nr 2 został przekształcony w Szkołę Podstawową nr 13 im. Adama Piwowara prowadzącą oddziały Gimnazjalne nr 5 im. Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. Główną siedzibą szkoły jest budynek Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara przy ul. Piłsudskiego 24.

BIULETYN

INFORMACJI

PUBLICZNEJ

 

informacje archiwalne

rok szkolny 2017/2018

 

Bądź dobrze poinformowany ...

RODO - czyli rozporządzenie

o Ochronie Danych Osobowych

wchodzi w życie 25 maja 2018r. 

 

Klauzula informacyjna

 

informacja dla

uczniów, absolwentów, rodziców, opiekunów

 

z treścią pisma można zapoznać się tutaj.

 

informacja dla

nauczycieli, pracowników 

 

z treścią pisma można zapoznać się tutaj.

 

JEST

JAK

PISZEMY

Ogłoszenia z którymi warto się zapoznać ...

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara w Dąbrowie Górniczej

rejon

województwo

POLSKA

więcej na: sp13dg.pl                                                                                                             email:sp13@dabrowa-gornicza.edu.pl

 

informacje archiwalne

rok szkolny 2017/2018

 

ŚLĄSKA KARTA USŁUG PUBLICZNYCH

 

Informujemy wszystkich rodziców/opiekunów prawnych, że szkoła może pomóc w procesie ubiegania się o Śląską Kartę Usług Publicznych dla dzieci. Na podstawie tejże karty uczniowie będą mogli od 1 czerwca 2018r. bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej tj.: autobus tramwaj. Do 31 maja 2018r. podstawą bezpłatnego przejazdu jest legitymacja szkolna. 

 

Kartę można otrzymać w następujące 2 sposoby:

 

1) udać się do Punktu Obsługi Klienta POK:

https://portal.kartaskup.pl/punkty-obsługi-klienta 

 

W punkcie otrzymają Państwo niezbędne informacje.

 

2) wejść na stronę

http;//portal.kartaskup.pl/web/info/wniosek-o-karte 

i wypełnić stosowny formularz, który przesłany będzie drogą elektroniczną (opłata 20zł).

 

ABY OPŁATA NIE ZOSTAŁA POBRANA, MUSZĄ PAŃSTWO WPISAĆ DO FORMULARZA 10 ZNAKOWY KOD ZWANY TOKENEM.

 

Szkoła może przekazać Państwu tokeny, jeżeli będzie takowe zapotrzebowanie. 

Poniżej zamieszczamy instrukcje wypełnienia wniosku SKUP poprzez portal internetowy.

 

Twoja szkoła od pokoleń

Microsoft Office 365

Całodobowa infolina NFZ dotycząca koronawirusa: 800 190 590

kontakt z SP nr 13

e-dziennik >

RODO

Deklaracja Dostępności

BIP

sekretariat ds uczniowskich

sekretariat

32 264 27 95

32 260 00 74

Herb Dąbrowy Górniczej
Logo Szkoły Podstawowej nr 13

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

w Dąbrowie Górniczej

Twoja szkoła od pokoleń

Godło Polski
Zdjęcie przedstawiające Szkołę Podstawową nr 13

retariat: 32 264 27 95

mail: sp13@edu.dabrowa-gornicza.pl

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

rozwiń menu

ficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara w Dąbrowie Górniczej

tariat ds. uczniowskich: 32 260 00 74

a Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

 

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Marcin Bazylak - zaprasza do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

 

Gdzie mieszka śpiąca królewna? Jakie zwierzęta możemy spotkać w stawie? Czemu serce nazywane jest pompą dającą życie? Jak dbać o naszą planetę?

 

To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB.

 

10 wykładów w Akademii WSB, 3 pakiety edukacyjne do wyboru.

 

Inauguracja Roku już 12 października 2019r. o godzinie 9.00 w Akademii WSB.

 

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" -  Seneka Młodszy

opłaty za obiady

napisz do nas:

 

sekretariat@sp13.dg.pl

sekretariat:

tel./fax.: 32 264 27 95

sekretariat ds. uczniowskich: tel.: 32 260 00 74

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

41-303 Dąbrowa Górnicza

Copyright 2018 Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej

Website by Piotr Kurowski