szlachetna paczka

schronisko dla zwierząt

Szkolny Klub Wolontariatu

Jeden grosz znaczy niewiele,

ale góra grosza jest największa na świecie

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pt. Góra Grosza. Celem na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie szkół przedszkolaki

Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. To akcja, która łączy pokolenia. Pewnie nie jeden nauczyciel(ka) jeszcze niedawno sam(a) zbierał(a) grosze jako uczeń/uczennica w szkole. Nie jeden rodzic jako latorośl, biegał po szkolnych korytarzach i zbierał do puszki drobne monety. Góra grosza dostarcza nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Całość listu można przeczytać tutaj.

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Góra Grosza w 5 krokach

• Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
  • Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
  • Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;
  • Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
  • Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

artykuły powiązane z tematem

1gr + 2gr + 5gr = Góra Grosza

Ogłoszenie

Co roku na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pt. Góra Grosza.

Celem na którym zbierane są monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólnie działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą każdy przynosi tyle ile może - w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Więcej na temat akcji można przeczytać stronie tutaj.

Wolontariusze SPnr13

szkoła/uczelinia

góra grosza

Poczta Polska