szlachetna paczka

hospicjum św Tomasza Apostoła

schronisko dla zwierząt

Szkolny Klub Wolontariatu

Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, w którym zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, jednak brakuje mu przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa oraz miłości. W takich miejscach mieszkają przecież głównie psy i koty porzucone przez swoich "właścicieli". Naszym podopiecznym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, fachową opiekę i bezpieczeństwo, ale żadne schronisko nie jest w stanie dać im najważniejszego - prawdziwego domu!

Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi podopiecznymi i do odwiedzenia Schroniska - dajcie im szanse poznać, czym jest dom pełen ciepła i miłości, a sobie, czym jest prawdziwy czworonożny przyjaciel!

Naszym celem jest ratowanie oraz ochrona zwierząt, staramy się pomóc w znalezieniu odpowiedzialnego i kochającego domu dla jak największej liczby naszych podopiecznych.

Uczniom "Trzynastki" nie jest obcy los "bezdomniaków", czego dowodem była ogłoszona po raz kolejny w listopadzie zbiórka potrzebnych artykułów dla zwierząt przebywających w schronisku.

Podsumowanie akcji - zbiórka 2018

Przed świętami grupa przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz koordynatorem panią mgr Katarzyną Borowiec-Cudak, udała się do schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska.
Najważniejszą lekcją dla wolontariuszy było to, aby zrozumieli, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. By uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

Wolontariat dla zwierząt - jak mogę pomóc najmniejszym?

odwiedź nas na stronie

na facebooku

artykuły powiązane z tematem

podsumowanie zbiórki karmy

Ogłoszenie

W miesiącu październiku br. nasi wolontariusze ogłosili w naszej szkole zbiórkę na materiały potrzebne dla schroniska dla zwierząt. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty promujące akcję pomocy dla naszych czworonogów.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że dzień 4 października to Światowy Dzień Zwierząt, a cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu zwie-rzakowi. Zachęcamy do pomocy. Zbiórka trwa do końca listopada 2018r.

Wolontariusze SPnr13

warto pomagać

Rozwiezieniem zebranych produktów do schroniska zakończyła się kolejna akcja pomocy dla naszych czworonogów. Zbliżająca się zima jest dla nich trudnym czasem. Uczniowie i rodzice chętnie zaangażowali się w akcję. Szkolne Koło Wolontariatu w ramach tych działań zebrało puszki, suchą karmę oraz różne akcesoria. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc dla zwierzaków.

dziękujemy