"Każda radość,

którą niesiemy innym,

zawsze do nas powróci"

 

Zenta Maurina

Informujemy, że zakończyła się kolejna zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska w Sosnowcu zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu. Pomoc dla zwierząt ze schroniska, to akcja dzięki której wspólnie możemy wspomóc bezdomne zwierzaki, a także zwrócić uwagę dzieci na takie wartości jak bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Za każdą ofiarność dziękujemy.  

dziękujemy

Rozwiezieniem zebranych produktów do schroniska zakończyła się kolejna akcja pomocy dla naszych czworonogów. Zbliżająca się zima jest dla nich trudnym czasem. Uczniowie i rodzice chętnie zaangażowali się w akcję. Szkolne Koło Wolontariatu w ramach tych działań zebrało puszki, suchą karmę oraz różne akcesoria. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc dla zwierzaków.

warto pomagać

Ogłoszenie

 

W miesiącu październiku 2018r. nasi wolontariusze ogłosili w naszej szkole zbiórkę na materiały potrzebne dla schroniska dla zwierząt. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty promujące akcję pomocy dla naszych czworonogów.

 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że dzień 4 października to Światowy Dzień Zwierząt, a cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu zwie-rzakowi. Zachęcamy do pomocy. Zbiórka trwa do końca listopada 2018r.

 

Wolontariusze SPnr13

podsumowanie zbiórki karmy

artykuły powiązane z tematem

lub

na facebooku

odwiedź nas na stronie

Wolontariat dla zwierząt - jak mogę pomóc najmniejszym?

Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, w którym zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, jednak brakuje mu przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa oraz miłości. W takich miejscach mieszkają przecież głównie psy i koty porzucone przez swoich "właścicieli". Naszym podopiecznym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, fachową opiekę i bezpieczeństwo, ale żadne schronisko nie jest w stanie dać im najważniejszego - prawdziwego domu!

 

Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi podopiecznymi i do odwiedzenia Schroniska - dajcie im szanse poznać, czym jest dom pełen ciepła i miłości, a sobie, czym jest prawdziwy czworonożny przyjaciel!

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszym celem jest ratowanie oraz ochrona zwierząt, staramy się pomóc w znalezieniu odpowiedzialnego i kochającego domu dla jak największej liczby naszych podopiecznych.

 

Uczniom "Trzynastki" nie jest obcy los "bezdomniaków", czego dowodem była ogłoszona po raz kolejny w listopadzie zbiórka potrzebnych artykułów dla zwierząt przebywających w schronisku.

 

Podsumowanie akcji - zbiórka 2018

 

Przed świętami grupa przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz koordynatorem panią mgr Katarzyną Borowiec-Cudak, udała się do schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska.
Najważniejszą lekcją dla wolontariuszy było to, aby zrozumieli, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. By uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

Szkolny Klub Wolontariatu

schronisko dla zwierząt

hospicjum św Tomasza Apostoła

góra grosza

WOŚP

pomaganie przez ubranie

szlachetna paczka

Twoja szkoła od pokoleń

Microsoft Office 365

Całodobowa infolina NFZ dotycząca koronawirusa: 800 190 590

kontakt z SP nr 13

e-dziennik >

RODO

Deklaracja Dostępności

BIP

sekretariat ds uczniowskich

sekretariat

32 264 27 95

32 260 00 74

Herb Dąbrowy Górniczej
Logo Szkoły Podstawowej nr 13

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

w Dąbrowie Górniczej

Twoja szkoła od pokoleń

Godło Polski
Zdjęcie przedstawiające Szkołę Podstawową nr 13

retariat: 32 264 27 95

mail: sp13@edu.dabrowa-gornicza.pl

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

rozwiń menu

ficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara w Dąbrowie Górniczej

tariat ds. uczniowskich: 32 260 00 74

a Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" -  Seneka Młodszy

opłaty za obiady

napisz do nas:

 

sekretariat@sp13.dg.pl

sekretariat:

tel./fax.: 32 264 27 95

sekretariat ds. uczniowskich: tel.: 32 260 00 74

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

41-303 Dąbrowa Górnicza

Copyright 2018 Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej

Website by Piotr Kurowski