2 września 2019r. - początek nowego roku szkolnego 2019/2020

boisko "Orlik 2012", uroczyste otwarcie, regulaminy, informacje

regulamin boiska "Orlik 2012"

pobierz

Uroczyste otwarcie boiska "Orlik 2012"

Program rządowo-samorządowy „Moje boisko - Orlik 2012" zakładał wybudowanie nowoczesnych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Program, poprzez wybudowanie infrastruktury sportowej, miał na celu umożliwienie wszystkim chętnym uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Przez pięć lat istnienia programu „Moje Boisko-Orlik 2012” na terenie województwa śląskiego powstało 175 nowoczesnych kompleksów sportowych.

Jeden z kompleksów sportowych powstał przy ul.Piłsudskiego 24 na osiedlu Manhattan przy Zespole Szkół nr 2 (obecnie od września 2017r. Szkoła Podstawowa nr 13).

Dnia 27 marca 2017r. w Dąbrowie Górniczej, Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu i Turystyki, Bogusław Śmigielski - Marszałek Województwa Śląskiego, Adam Matusiewicz - Wice Wojewoda Śląski oraz Zbigniew Podraza - Prezydent Dąbrowy Górniczej uroczyście oddali do użytku nowo wybudowany kompleks sportowy „Orlik". Oficjalne przecięcie wstęgi miało miejsce w samo południe. W chwilę po otwarciu odbył się nieoficjalny turniej strzelania „rzutów karnych" przez Prezydenta Miasta i zaproszonych gości, a zaraz potem rozpoczęły się pierwsze rozgrywki z udziałem siatkarek i koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza.

Moje Boisko "ORLIK 2012" - Manhattan

Kompleks sportowy Orlik powstał na głonoskim osiedlu Manhattan przy Zespole Szkół nr 2. Teren ten od lat nie był używany i był idealnym miejscem na tego typu inwestycję, ponieważ jest centralnym punktem osiedla zamieszkiwanego przez kilka tysięcy osób.

Budowa boiska została sfinansowana przez Miasto Dąbrowa Górnicza przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Budowa kompleksu obejmowała wykonanie:
• Boiska do piłki nożnej o wymiarach 30 na 62 metry pokrytego sztuczną trawą
• Boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 30 na 50 metrów, w które wpisane zostały 2 pełnowymiarowe boiska do koszykówki, jedno do piłki ręcznej oraz jedno do siatkówki.

Cały kompleks został także wyposażony w niezbędny sprzęt sportowy i kompletne zaplecze socjalne z natryskami i szatniami, gdzie młodzi sportowcy mogą bez obaw zostawić swoje rzeczy przed wejściem na boisko. Całość została także opasana 4 metrowym ogrodzeniem, a przy boisku do piłki nożnej zostały wykonane 5 metrowe piłko chwyty. Powstała także trzytorowa bieżnia z powierzchni poliuretanowej o długości 65 metrów. Całość wyposażona została w oświetlenia, aby z kompleksu można było korzystać także po zmroku.

zdjęcia: mgr inż. Piotr Kurowski