wyjścia do Teatru

6 października klasy III gimnazjum wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia, gdzie zobaczyły Antygonę Sofoklesa wystawianą przez teatr Cracovia.

11 października uczniowie klas III gimnazjum ponownie odwiedzili będziński teatr, gdzie zobaczyli "Balladynę" Juliusza Słowackiego, spektakl przygotowany przez teatr Cracovia

osiągnięcia sportowe

11 października uczniowie naszej szkoły nie dali szansy konkurencji !!! Szkoła Podstawowa nr 13 i Gimnazjum nr 5 wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich zdobywając

I miejsce w zawodach rejonowych

w konkurencji biegów przełajowych.

Uczniów przygotowywali panowie

mgr Grzegorz Przewieźlik

mgr Andrzej Sermak

Dzień Papieski

10 października odbyła się naszej szkole uroczysta akademia z okazji dnia papieskiego. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił ksiądz Michał Borda Dyrektor

Wydziału Katechetycznego Kurii Sosnowieckiej.

Akademię przygotowali

ksiądz Piotr Kocot

i pani Agnieszka Będkowska

przedmioty humanistyczne

"Tak jak kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL,

tak prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej"

Uczeń klasy IIIc

Oskar Rudzki

został laureatem I stopnia 7 edycji konkursu

Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...

organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.

Serdecznie gratulujemy!

Ucznia przygotowała pani Iwona Łabędzka

przedmioty humanistyczne

Po raz kolejny jury 34. Wojewódzkiego i 20. Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa”

w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman (sekretarz) wybrało spośród 613 osób 100 autorów z całej Polski.

W finałowej setce jest nasza uczennica (już absolwentka)

Aleksandra Uracz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennicę przygotowała pani Ariana Bejma-Woźniczka.

artystyczny

Uczeń naszego gimnazjum

Karol Kreczko wraz z Oliwią Marcinkiewicz

(Szkoła tańca Marengo)

zajęli pierwsze miejsce i zdobyli Puchar Śląska

w kat. 14-15 w klasie D

w tańcach  latynoamerykańskich.

kurs strażaka czystej wody

Dąbrowskie Wodociągi rozpoczęły edukacyjny projekt ekologiczny, w ramach którego uczniowie klas trzecich naszej szkoły podstawowej 30 września 2016 roku przeszli kurs na Strażnika Czystej Wody. W jego trakcie dzieci dowiedziały się, skąd się bierze woda w kranie, śledziły zmagania Maga z Władcą Ścieków. Na koniec po solidnym treningu, razem z pracownikami oczyszczalni, dokonały magicznej przemiany ścieków w czystą wodę, gaz, energię elektryczną i ciepło.

wycieczka integracyjna klas pierwszych

29 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. W tym roku młodzież odwiedziła Rudy Raciborskie, a tam w Etno Muzeum wzięła udział w zajęciach na świeżym powietrzu. Tor przeszkód, zabawy grupowe i indywidualne o różnej skali trudności to był czas rozwijania własnej zręczności, gibkości i skupienia, ale także współzawodnictwa i rywalizacji grupowej.

Następnie udaliśmy się na stację kolejki wąskotorowej. Po przejażdżce na linii Rudy-Paproć uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili stację i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, które wykorzystali podczas późniejszej gry. Na zakończenie wycieczki było ognisko z kiełbaskami.

30 września - Dzień chłopaka

Z okazji obchodzonego 30 września dnia chłopaka odbyło się w naszym gimnazjum głosowanie na najchłopaków.

W tym roku zwyciężyli:

Jakub Radomski klasa III a – gentelmen

Jakub Polko klasa II a – najmądrzejszy

Kacper Baran klasa I d – najlepszy spotrowiec

Stanisław Polko klasa I b – najprzystojniejszy

Gratulujemy!!!

wybór samorządu uczniowskiego

30 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W demokratycznie przeprowadzonych wyborach młodzież naszego gimnazjum wybrała następujący skład:

przewodnicząca - Ewa Bączek

zastępca - Filip Drożdż

skarbnik - Alicja Zaburda

sekretarz - Wiktoria Zmelonek

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej kadencji!

warsztaty ekologiczne

30 września 2016r.  w ramach współpracy ze Stowarzysze-niem „Dar Serca”  uczniowie klasy II a i II c SP 13 wraz z opiekunami Panią  V.Rusek i Panią E. Muchą udali się do Klubu Seniora i Juniora, gdzie w ramach „Warsztatów wrażliwości” - wysłuchali  audycji muzycznej ,,Przygody Pimpusia Sadełko". O przygodach Pimpusia – rymowanej bajce Marii Konopnickiej, należącej do klasyki polskiej literatury dziecięcej opowiadała i śpiewała przy własnym akompaniamencie gitarowym - Pani Kasia Nowak z Wrocławia. Ukazane w ten sposób przygody Pimpusia bardzo się dzieciom  podobały. Niektóre z dzieci w postaci i zachowaniach bohatera bajki, mogły odnaleźć coś z samego siebie. Przygody kotka zapewne niejednego z uczniów zachęciły do przeczytania tej bajki w oryginale. Przedstawienie było bardzo pouczające. Połączyło ze sobą elementy czytelnictwa i dobrego wychowania. „ Nic milszego bowiem dziadki, jak kot pięknie wychowany”.

Dziękujemy za zaproszenie.

Koordynatorem współpracy ze Stowarzyszeniem

„Dar Serca” jest Pani Beata Frączek – pedagog szkolny.

warsztaty ekologiczne

27 września 2016 roku odbyły się zajęcia dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, biorących udział w kampani Młody Ekolog. Głównym zadaniem kampanii była nauka segregacji śmieci. Tematyką kampanii edukacyjnej były zagadnienia ochrony środowiska, a w szczególności promowanie postaw proekologicznych. Dzieci uczyły się, jak poprawnie segregować odpady, dbać o środowisko i oszczędzać energię elektryczną. Uczniowie otrzymali pomoce dydaktyczne w postaci książek o tematyce segregacji odpadów.

rozpoczęcie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia

roku szkolnego 2016/2017,

wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 13