Szkoła z Klasą to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich akcji społecznych, prowadzona nieprzerwanie od 2002 roku.
    Wspieramy dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkie inne osoby związane ze szkołą, w budowaniu żywej społeczności, która potrafi ze sobą współpracować, jest otwarta, chce się rozwijać i szanuje swoje potrzeby. Pokazujemy też jak korzystać z nowych technologii, krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.
     Organizatorami akcji są Fundacja Szkoła z Klasą, Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazeta Wyborcza”, wspierają nas Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Agory.

W październiku 2003 roku Szkoła Podstawowa nr 13 i Gimnazjum nr 5 otrzymały certyfikat i dyplom "Szkoła z klasą". W akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.

Szkoła z Klasą

dobrze uczy każdego ucznia,

ocenia sprawiedliwie,

uczy myśleć i rozwijać świat,