Europejska współpraca szkół.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Projekty zrealizowane w naszej szkole:

MY TOWN – DĄBROWA GÓRNICZA is a city in southern Poland, near Katowice. Located in the Silesian Highlands, on the Czarna Przemsza and Biała Przemsza rivers (tributaries of the Vistula). It is situated in the Silesian Voivodeship since its formation in 1999. The population of the city is about 128,040.

całość dokumentu jest zamieszczona w pliku pobrania.

Palace of Culture and Art (City centre)

Uczniowie w składzie: Adrian Kaleta,Patrycja Szkostak, Weronika Godyń, Monika Wandasiewicz, Kasia Zachariasz, Magdalena Gierwatowska, Kinga Otolińska, Julia Waniek pod batutą

pani mgr Agnieszki Będkowskiej

zaśpiewali wspólnie kolędę

Chwała na wysokości oraz piosenkę Dzwonki sań
w rolę kamerzysty wcielił się

pan mgr inż. Piotr Kurowski.

Talent naszych chórzystów można odsłuchać poniżej.

Z okazji Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie przygotowali racę plastyczną w postaci wielkanocnych pisanek.

dokument tekstowy

Nasza szkoła w ramach europejskiej współpracy szkół zrealizowała projekt z takimi państwami jak:

Wielka Brytania (UK)

Finlandia (FIN)

Rumunia (RUM)

Włochy (ITA)

Poznaj państwa europejskie

w ramach współpracy.

Czy wiesz że ...

stolicą Polski jest Warszawa

językiem urzędowym jest polski

miasto w którym realizujemy projekt to

Dąbrowa Górnicza

stolicą Finlandii są Helsinki

językami urzędowymi są fiński oraz szwedzki

jednym z najstarszych miast w Finlandii jest Porvoo

stolicą Rumunii jest Bukareszt

językiem urzędowym jest rumuński

stolicą Włoch jest Rzym

językiem urzędowym jest włoski

stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn

językiem urzędowym angielski

On the left there is Christmas ham (pork). We don’t eat turkey; ham is the main dish. In the middle there are typical oven- dishes. On the bottom there is Potato-Casserole, in the middle Swedish-Turnip casserole. The last dish is Carrot-Casserole. These dishes are found from every Christmas table in Finland. On the right top-corner there is onion in marinade.

całość dokumentu jest zamieszczona w pliku do pobrania

Christmas Main Dish

Easter is the Christian holiday that celebrates the Revival of the Christ, the biggest miracol on Earth. This holiday represents for all the Romanians the Revival of our Lord, Jesus Christ, but it is celebrated in many ways in different regions of Romania. The Christians are preparing the Easter basket for the mass and they are expressing their joy to be a part of the ceremony and to be a part of the revivial act, in a specific way for each region.

Easter in Italy it is the second most important religious holiday after Christmas. According to the Canonical gospels, Jesus rose from the dead on the third day after his crucifixion. Christians celebrate this resurrection Easter Sunday, two days after Good Friday and three days after Maundy Thursday. Easter is a moveable feast, meaning it is not fixed in relation to the civil calendar. Easter also falls on a Sunday between March 22 and April 25, inclusive.

dokument tekstowy

FIN