Akademia Ekologii

Pamiętaj!

Każda najdłuższa nawet podróż, rozpoczyna się od jednego, pierwszego kroku. Również podróż do czystego, przyjaznego nam świata, jaki pragnęlibyśmy widzieć wokół siebie!

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by każdy z nas pochylił się nad losem naszej planety, na której żyjemy.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019r. jest

ochrona zagrożonych gatunków.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Czy wiesz, że:

Początkowo data Światowego Dnia Ziemi przypadała na 21, czyli dzień równonocy wiosennej.

Pierwszy amerykański Dzień Ziemi obchodzono 21 marca 1970r. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

Do Polski trafił dopiero w 1990r. Obecnie jednak Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Co ciekawe, w 2020r. już po raz 50 będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten am przypominać nam jak ważna jest troska o środowisko naturalne

Informacje ekologiczne