DBI - "Działajmy Razem"

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadający na dzień 5 lutego to inicjatywa, w której co roku biorą udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku DBI będziemy obchodzić pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem"

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj. Materiały edukacyjne z których można skorzystać dostępne są tutaj.

Na naszej stronie poruszaliśmy już wcześniej tematykę związaną z zagrożeniami w sieci oraz cyberprzemocą - materiały edukacyjne o materiałach związanych z tematem można przeczytać tutaj.

O zagrożeniach z nadmiernego korzystania z tabletu oraz urządzeń mobilnych pisaliśmy w artykule tutaj.

Dzień Bezpiecznego Internetu
05 lutego 2019