O tym też warto przeczytać

informacje z życia szkoły

A jak Andrzejki to zabawa, wróżby i swawole.

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki, które przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Biblioteka szkolna zamieniła się w ten dzień w jaskinię wróżb w której można było wywróżyć sobie przyszłość.

Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Chętni, którzy chcieli wiedzieć co ich czeka, gdzie wybiorą się w podróż, z kim zwiążą swój los z niecierpliwością przystąpili do wróżenia. Czarodziejki na brak zajęć nie narzekały.

Jak się bawiliśmy?

Śmiech, światła, muzyka, dobra zabawa i piękne stroje! Wszystko to towarzyszyło nam we wtorek tj. 5 lutego w szkole podstawowej.

Tego dnia na korytarzu szkolnym zrobiło się bardzo bajkowo i kolorowo. Wśród tańczących uczniów klas I-II nie zabrakło barwnych strojów: księżniczek, wróżek, czarownic, postaci z ulubionych bajek czy superbohaterów.

Nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem przygotowując stroje karnawałowe. Wszyscy znakomicie się bawili przy dźwiękach tanecznej muzyki. Było, wesoło, głośno i radośnie.

Cześć Europo

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 3 włączyli się do udziału w pierwszej edycji konkursu "Cześć Europo", dzięki której kilkanaście tysięcy młodych Polaków dowiedziało się czegoś więcej o niesamowitej Wspólnocie, którą tworzymy.

Przypomnijmy, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004r. na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003r. w Atenach stanowiącego prawną podstawę przystąpienia (akcesji) Polski do Unii Europejskiej.

Uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej wybrane kraje UE między innymi: Włochy, Grecję Francję, czy Wielką Brytanię. Potrawy, które przygotowali uczniowie smakowały wyśmienicie. wszyscy chętnie próbowali smakołyków oraz podziwiali prezentacje przygotowane przez uczniów.

Dzień Zakochanych,

czyli popularne Walentynki

Walentynki to święto zakochanych i zaprzy-jaźnionych osób. Jest to szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego dla wzmo-cnienia przyjaźni.

Uczniowie naszej szkoły świętowali Walentynki tuż przed udaniem się na zimowy wypoczynek.

Przypomnijmy, że Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki wypadły w br. szkolnym w okresie ferii zimowych, które trwały od 11 do 24 lutego.

Uczniowie SU przygotowali pocztę walentynkową, której zadaniem było zebranie jak największej ilości walentynek, które uczniowie chętnie wrzucali do skrzynki. następnie zostały one przekazane adresatom przez sympatycznych listonoszy.

Dodatkowo uczniowie, którzy przyszli ubrani na czerwono w tym dniu zwolnieni byli z odpowiedzi.

Uśmiechy i zadowolenie z zabawy towarzyszyły wszystkim, a w powietrzu unosiły się dobre fluidy.

Mikołajki

Uczniowie szkoły podstawowej z klas I-II wraz z wychowawcami byli w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie i oglądali spektakl pt.: "Kopciuszek". Bajka bardzo się dzieciom podobała ... a po przedstawieniu ... prawdziwa niespodzianka! Mikołaj i prezenty!!! Było cudownie.

Zdjęcia z tego wydarzenia będą dostępne w galerii szkolnej.

galeria związana z wydarzeniem

osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej

osiągnięcia uczniów gimnazjum

1918-2018 Niepodległa

galeria 2018/2019

samorząd uczniowski

szkolny klub wolontariatu

Dzień Ziemi

Miejskie obchody Światowego Dnia Ziemi już za nami. Z okazji tych obchodów na deskach teatru Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprezentowały się dzieci i młodzież z dąbrowskich szkół i przedszkoli.

Tegoroczne uroczystość odbyła się pod hasłem:

"Gdy planetę chcesz mieć zdrową, wykorzystuj dobra z głową".

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami

uczestniczyli w tym wydarzeniu.