Lekcje w kinie

Lekcje w kinie,

czyli jak zachęcić uczniów do edukacji medialnej.

W dniu 21 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z klas siódmych i ósmych oraz trzecich Gimnazjum nr 5 klas III uczestniczyli w kolejnej edycji lekcji w kinie, która miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

Lekcja w kinie była podzielona na dwie części:

- w pierwszej warsztatowej uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat "Wielkich ekranizacji". Lekcja była prowadzona w sposób interaktywny, a jej materiał dostosowany do odpowiedniej grupy wiekowej. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania wielkich ekranizacji oraz co muszą zrobić scenarzysta i reżyser, aby zmieścić kilka tomów książek w dwóch godzinach filmu.

- druga część warsztatowa to projekcja filmu pt.: 7 minut po północy. Za sprawą, którego uczniowie mogli poznać perspektywę cierpiącego dziecka i zrozumieć co może ono uczynić, nawet wtedy gdy nie daje po sobie poznać, że szamoce się z bardzo silnymi emocjami. 13-letni Connor O'Malley to jednak bardzo odważny bohater, a jego walki z samym sobą są głęboko poruszające.

Multimedialna lekcja w kinie była bardzo wzruszająca oraz pouczająca.

Laureaci konkursu
31 stycznia 2019