Myślisz sobie: to powinno trwać

Nagle pewnego dnia wszystko się zmienia,

Jakby chmury zakryły blask słońca -

Popadasz w smutek i sam nie wiesz dlaczego ...

17 czerwca 2019r. na dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara w odbyły się dwa ważne wydarzenia kończącego się roku szkolnego 2018/2019:

- punktualnie o godzinie 12.00 na swoją uroczystość przybyli uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Piwowara;

- natomiast o godzinie 13.30 ostatni rocznik Gimnazjum nr 5 im. Legionów Polskich pożegnał się z naszą szkołą.

Tego dnia do szkoły przybyli odświętnie ubrani absolwenci i ich rodzice oraz grono pedagogiczne.

Piękna muzyka, podniosłość chwili, radość uczniów sprawiły, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 przebiegło w niezwykle przyjemnej atmosferze. Podczas akademii po raz ostatni pojawił się poczet sztandarowy Gimnazjum nr 5 im. Legionów Polskich.

Po uroczystej akademii i występach naszych uczniów przyszedł czas na który czekali wszyscy absolwenci, to czas wręczenia nagród za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach, zawodach sportowych, działalności w wolontariacie.

"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą"

Michael Quoist

A w środę ostatni akcent br. roku - spotkanie z wychowawcą, odebranie świadectwa, kwiaty, uściski, podziękowania i witajcie wakacje.

Fotorelacja z tego wydarzenia będzie dostępna wkrótce w galerii szkolnej. Już teraz z galerii można pobrać poloneza oraz belgijkę, którą klasy III tańczyły na komersie.

17 czerwca 2019