Szanowni rodzice, drogi uczniu, nauczycielu

Sprawdź, czy Twoje pytanie znajduje się na liście poniżej. Alternatywnie możesz wyszukać instrukcję do Twojego problemu w wyszukiwarce powyżej. Jeżeli nie udało Ci się po przeczytaniu rozwiązać problemu związanego z e-dziennikiem zgłoś się do wychowawcy lub administratora.

Najczęściej zadawane pytania i występujące problemy związane z e-dziennikiem?

Pierwsze logowanie:

wychowawca/administrator otrzymał email, a ja nie mogę się zalogować - Jakie mogą być tego przyczyny?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest podanie złego adresu internetowego do e-dziennika w pasku adresu przeglądarki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na końcówkę adresu. Powinna znaleźć się tam nazwa miejscowości w której uczeń uczęszcza do szkoły. W naszym przypadku końcówka to dabrowagornicza

jeżeli jednak adres jest poprawnie wpisany, a dalej występuje błąd logowania, należy zgłosić się do wychowawcy/administratora w celu weryfikacji hasła, wpisując email do systemu wychowawca mógł popełnić literówkę, która ma istotny wpływ na logowanie się do systemu;

jeszcze jedna uwaga, która może mieć istotny wpływ na logowanie się do systemu, włączony klawisz Caps Lock, który powoduje zmianę liter w haśle, co sprawia, że system nie zna takiego hasła - pisaliśmy o tym w artykule tutaj;

o podobnych problemach związanych z e-dziennikiem pisaliśmy na podstronie tutaj oraz w artykule tutaj.

Na jakim urządzeniu najlepiej wykonać logowanie się do systemu i czemu nie robić tego pierwszy raz na tablecie czy smartfonie.

Pierwsze logowanie najlepiej wykonać na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Urządzenia mobilne ze względu na małe przekątne ekranu mogą spowodować problem przy wpisywaniu loginu lub hasła, dodatkowo trzeba pamiętać o tym że zarówno na telefonie jak i tablecie na klawiaturze zamiast klawisza SHIFT używamy strzałki skierowanej w górę co przy niewłaściwym jej kliknięciu palcem może spowodować złe wprowadzenie hasła.gubiłem

Zgubiłem/am, zapomniałem/am hasła lub minęło 30 dni do zmiany hasła - Jak należy postąpić w tym przypadku?

Przypadek 1

Jeżeli znamy hasło to wybieramy opcję zmianę hasła, podajemy na początku stare hasło, a później powtarzamy dwa razy nowe hasło po czym klikamy przycisk nie jestem robotem. Po prawidłowym rozwiązaniu zagadki wyskoczy powiadomienie, że zmiana przebiegła pomyślnie. Wtedy należy jeszcze raz wpisać adres e-dziennika i zalogować się do niego podając nowe hasło, które trzeba zmieniać co 30 dni. Pasek przypominania o zmianie hasła pojawia się na dole karty e-dziennika.

Przypadek 2

Jeżeli natomiast zapomnieliśmy hasła, a chcemy się zalogować należy postąpić podobnie do przypadku pierwszego. Z dostępnych przy logowaniu opcji wybieramy opcję przywróć dostęp. Następnie podajemy swój adres email na który logujemy się do e-dziennika. Po wysłaniu wiadomości na swoją skrzynkę należy się na nią zalogować po czym należy klikną w link aktywacyjny, który dostaliśmy od Vulcana. Po kliknięciu w link aktywacyjny strona przekieruje nas do strony zmiany hasła. Po wykonaniu następujących czynności czyli wpisaniu dwa razy nowego hasła oraz kliknięciu zakładki nie jestem robotem i wykonaniu zadania będziemy się mogli zalogować na konto używająć zmienionego hasła.

VULCAN

RAZEM DLA LEPSZEJ OŚWIATY