podsumowanie marca i kwietnia

W miesiącu marcu warto wspomnieć o kilku stałych punktach, które znalazły miejsce w kalendarzu roku szkolnego. Początek marca to tradycyjnie szansa na małe uroczystości klasowe. Z okazji swojego święta dziewczynki od kolegów dostały miłe podarunki.

Pierwszy stały punkt to zmagania recytatorskie w kolejnej już edycji Konkursu Strzały Amora o której więcej pisaliśmy tutaj.

Drugi punkt to wycieczka przedmiotowa klas gimnazjalnych oraz ósmych do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz. Fotorelacja z wycieczki przedmiotowej będzie dostępna w szkolnej galerii

Przywitanie wiosny to również tradycyjnie w naszej szkole dzień kapcia.

Początek kwietnia w tym roku szkolnym rozpoczął się rekolekcjami, które odbywały się w dniach 1-3.04. Zakończenie tegorocznych rekolekcji to występ naszych młodych artystów, którzy pod okiem katechetów przygotowali misterium Męki Pańskiej. W trakcie tego dnia miało również miejsce rozwiązanie VI edycji Diecezjalnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zdjęcia z tego wydarzenia będą dostępne w szkolnej galerii.

8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. Od 10 do 12 kwietnia najpierw ostatni rocznik gimnazjum zmagał się z testami egzaminacyjnymi, natomiast od 15 do 17 kwietnia testy po raz pierwszy rozwiązywali uczniowie klas ósmych.

Laureaci konkursu
06 maja 2019