Podsumowanie osiągnięć roku szkolnego

Najzdolniejsi dąbrowscy uczniowie oraz ich wybitni nauczyciele otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie w obecnym roku szkolnym. Uroczystość odbyła się przeddzień oficjalnego zakończenia roku w Pałacu Kultury Zagłębia.

Najzdolniejsi odbierali wyróżnienia z rąk prezydenta Marcina Bazylaka, zastępcy prezydenta Bożeny Borowiec oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Agnieszki Pasternak. Na sali nie zabrakło ich wzruszonych i dumnych bliskich. Uroczystość składała się z dwóch części – w pierwszej nagradzani byli uczniowie za wybitne osiągnięcia naukowe, w drugiej za sukcesy sportowe i udział w olimpiadach. Najwięcej nagrodzonych było pośród dzieci z klas od 1 do 3 szkoły podstawowej. Listy gratulacyjne dostali również zasłużeni nauczyciele, którzy dzięki swej kreatywności i indywidualnemu podejściu do uczniów byli dla nich inspiracją do poszerzania horyzontów i pogłębiania pasji.

Oprócz nagradzanych na scenie mogliśmy podziwiać występ aktorów Młodzieżowego Teatru Pałacu Kultury Zagłębia oraz uczestników Akademii Wokalu Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej. Ceremonia przebiegała w radosnej atmosferze. Rodzice oraz opiekunowie nie kryli łez wzruszenia, a młodzież z uśmiechami na twarzach przyjmowała gratulacje z rąk władz miasta.

artykuł pochodzi z serwisu: www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci

galerię z podsumowania osiągnięć można obejrzeć tutaj

19 czerwca 2019