Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" i do tego właśnie was szczególnie zachęcamy, żeby podejmować działania, dzięki którym nauczamy się tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy się stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Więcej na temat akcji i poprzednich edycji możemy przeczytać na stronie tutaj.

Nasza szkoła w ramach akcji sprzątania świata wybrała się na pobliskie Podlesie, gdzie klasy ósme wysprzątały okoliczny teren. Uczniowie sprzątali pod czujnym okiem pani mgr Agnieszki Łój, mgr Agnieszki Masłowskiej, mgr Joanny Laskowskiej-Marzec i pana mgr inż. Piotr Kurowskiego.

Śmieci zostały zebrane do odpowiednich worków i przygotowane w jednym miejscu do utylizacji. Zachęcamy wszystkich do podejmowania małych kroków w swojej okolicy w ramach podobnych akcji. Pierwszym krokiem może być segregacja śmieci do odpowiednich pojemników w naszych mieszkaniach.

Sprzątanie świata - razem możemy więcej

29 września 2019