Tytuł obroniony ... dwa miejsca na podium

Technika nie taka trudna jak myślisz

W piątek 29 marca 2019r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyła się VII edycja konkursu Technika nie taka trudna jak myślisz. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy technicznej wśród uczniów. Uczniowie do zmagań przystępują we wcześniej wytypowanych drużynach dwu osobowych. Mają do rozwiązania szereg zadań z przedmiotów takich jak technika, informatyka, matematyka, chemia czy fizyka.

Obecna edycja okazała się dla nas bardzo udana ponieważ udało nam się obronić zaszczytne pierwsze miejsce. Warto zaznaczyć, że tegoroczni zwycięzcy po raz drugi z rzędu wywalczyli pierwszą lokatę. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili Nina Cielica oraz Sebastian Liszka uczniowie klasy IIIc.

W tym roku po raz pierwszy do grona gimnazjalistów dołączyli uczniowie z klas VIII szkół podstawowych. Dzięki tej możliwości z której skorzystaliśmy na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie klasy VIIIc w składzie Krzysztof Pajurek oraz Szymon Kreczko.

Laureatom poszczególnych miejsc puchary, dyplomy oraz drobne nagrody wręczyli organizatorzy wraz z Dyrektorem szkoły.

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w składzie: mgr Jolanta Kowalik, mgr inż. Piotr Kurowski, mgr inż. Ewa Pajurek oraz mgr Dorota Sekita.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziały przyszłorocznej edycji konkursu. Wcześniejsze sukcesy oraz zdjęcia z poprzednich edycji będą dostępne tutaj.

05 kwietnia 2019