Podsumowanie świątecznego miesiąca

Grudzień,

chociaż za oknami brak śniegu to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

Początek grudnia upłynął nam pod znakiem działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wolontariusze "Trzynastki" włączyli się aktywnie w zbiórki Góry grosza oraz Szlachetnej Paczki. Pierwsze owoce ogłoszonych wcześniej zbiórek przyszły w okolicach Mikołaja, kiedy to nastał weekend cudów, a nasi wolontariusze wraz z opiekunami rozwieźli paczki do potrzebujących rodzin. Odwiedziliśmy również schronisko dla zwierząt w Sosnowcu. Nasi wolontariusze brali udział w wigilii w Hospicjum Świętego Tomasza Apostoła.

6 grudnia tradycyjnie po korytarzach przechodził Mikołaj wraz z elfami i koszem pełnym cukierków. Warto wspomnieć również w tym miejscu o wycieczce klas IIIb i IIIc do Krakowa, gdzie uczniowie mogli uczestniczyć w jarmarku świątecznym. W grudniu odwiedził nas jeszcze jeden gość "Sznupek", który wprowadził najmłodszych w tematykę bezpieczeństwa. Pisaliśmy o tym wcześniej tutaj

Nie zabrakło również sukcesów naszych uczniów, którzy osiągali sukcesy w konkursach oraz konkursach przedmiotowych. Listę uczestników, którzy awansowali dalej można zobaczyć tutaj.

Tradycyjnie ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął nam pod znakiem jasełek oraz wigilii klasowych. Fotorelację z tych uroczystości szkolnych będzie można obejrzeć tutaj. Po swoich lekcjach wszyscy w świątecznym nastroju wrócili do swoich domów oczekując na wigilię w rodzinnym gronie.

08 stycznia 2019