czytaj więcej

 

Wypadający w dniu 11 listopada dzień odzyskania przez Polskę niepodległości to szansa na odbycie ciekawej lekcji historii. W 2019r. uroczysta akademia z okazji obchodów tych uroczystości odbyła się 8 listopada. Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości był spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oaz wiersze o tematyce patriotycznej. W salach oraz na korytarzach pojawiły się gazetki okolicznościowe upamiętniające ten waży dla każdego Polaka czas.      

 

 

"Czy są tu jakieś grzeczne dzieci?" - zastanawiał się Mikołaj wchodząc do poszczególnych klas z koszem pełnym słodkości. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Mikołaj wędrował po klasach w towarzystwie Mikołajek. W podziękowaniu za słodkości uczniowie śpiewali mu świąteczne piosenki lub kolędy. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana po korytarzach przemykali uczniowie w czerwonych strojach i mikołajkowych przebraniach.        

 

 

W dniu 20 listopada biblioteka szkolna została zamieniona w "salon wróżb". Dla stworzenia niepowtarzalnej atmosfery okolica biblioteki została zaciemniona i udekorowana ozdobami andrzejkowymi. Dziewczęta i chłopcy z samorządu uczniowskiego zadbali o magiczny nastrój. Wróżki przeprowadzały wszystkim chętnym przyszłość. Przepowiednie andrzejkowe dostarczały dzieciom wiele śmiechu i radości. Poprzesz wspólną zabawę udział w tym pełnym magi i tajemniczości dniu dostarczył wiele radości i ciekawych wrażeń        

 

 

Akcja "Sprzątanie Świata" ma już 30 lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem w różnych zakątkach globu. Nasza szkoła również po raz kolejny włączyła się aktywnie w sprzątanie świata. Jak co roku uczniowie klas 8 udali się na Podlesie, gdzie wysprzątali okoliczny teren. "Sprzątanie Świata" - służy nie tylko oczyszczaniu otoczenia ze śmieci, ale także wyrabianiu pozytywnych nawyków i edukacji proekologicznej.     

 

 

Lekcja klas III w Dąbrowskich Wodociągach miała na celu przybliżyć uczniom jak ważna jest rola wody w naszym życiu. Podczas zwiedzania wodociągów dzieci dowiedziały się jakim procesom musi zostać poddana woda surowa zanim trafi jako zdatna do picia, do kranów w mieszkaniach. Dzieci uczestniczyły w pokazie filmu, quizach z wykorzystaniem wody. Doświadczenie z wizyty w Dąbrowskich Wodociągach miało za zadanie przybliżyć dzieciom wiedzę na temat podstawowych właściwościach wody.    

 

 

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej, krótkim pokazie artystycznym. Następne uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców dziadków oraz bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły nie jedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.    

 

 

Pod hasłem "Wstańcie chodźmy!" był obchodzony w 2019r. dzień Papieski. W naszej szkole tradycyjnie młodzi artyści wraz z chórem mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorsko-wokalne. Krótka akademia przedstawiająca sceny z życia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II to przede wszystkim okazja do przypomnienia sobie nauczania papieża Polaka.   

 

email: sp13@edu.dabrowa-gornicza.pl

kontakt: 32 264 27 95

   #rok szkolny 2019/2020

www.sp13dg.pl

Twoja szkoła od pokoleń

Microsoft Office 365

Całodobowa infolina NFZ dotycząca koronawirusa: 800 190 590

kontakt z SP nr 13

e-dziennik >

RODO

Deklaracja Dostępności

BIP

sekretariat ds uczniowskich

sekretariat

32 264 27 95

32 260 00 74

Herb Dąbrowy Górniczej
Logo Szkoły Podstawowej nr 13

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

w Dąbrowie Górniczej

Twoja szkoła od pokoleń

Godło Polski
Zdjęcie przedstawiające Szkołę Podstawową nr 13

retariat: 32 264 27 95

mail: sp13@edu.dabrowa-gornicza.pl

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

rozwiń menu

ficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 13 im. Adama Piwowara w Dąbrowie Górniczej

tariat ds. uczniowskich: 32 260 00 74

a Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara - Twoja szkoła od pokoleń

 

Dnia 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela.

Swoją wdzięczność dla wszystkich świętujących w tym dniu wyrazili uczniowie w przygotowanej części artystycznej, dopełnionej występem chóru szkolnego.

Na wielu twarzach uczących nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz przybyłych gości malowały się najpiękniejsze emocje: od radości, szczęścia po olbrzymie wzruszenie. Na koniec uczniowie złożyli życzenia oraz wyręczyli nauczycielom pięknie wykonane kolorowe jabłka, jako dowód wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie. O nagrodzonych uczniach i nauczycielach pisaliśmy więcej tutaj 

 

 

W ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły pod opieką pani mgr Jolanty Koniecznej oraz mgr Doroty Świebody odwiedzili grób Adama Piwowara. Wyjście było związane ze zbliżającym się świętem zmarłych i miało na celu uporządkowanie okolicy grobu prezydenta. Po posprzątaniu uczniowie zapalili znicze. Warto wspomnieć, że Adam Piwowar to patron Szkoły Podstawowej nr 13.       

 

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" -  Seneka Młodszy

opłaty za obiady

napisz do nas:

 

sekretariat@sp13.dg.pl

sekretariat:

tel./fax.: 32 264 27 95

sekretariat ds. uczniowskich: tel.: 32 260 00 74

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Adama Piwowara

41-303 Dąbrowa Górnicza

Copyright 2018 Szkoła Podstawowa nr 13 w Dąbrowie Górniczej

Website by Piotr Kurowski